Kampplan for: Løbende turnering 2019-20

Dato Spillested D1 D2 R
27-10 14:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 1 Torben Berthelsen/Jan Olsen Anders Askov/Nicolai Hansen
2-0
27-10 14:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 2 Kennet Mathiasen/Povl Erik Møller Erik Christensen/Jakob Christensen
2-1
27-10 14:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 3 Jasper Jakobsen/Ulrik Jakobsen John Dinesen/Thibaud Hofstätter
0-2
27-10 14:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 4 Michael Bentzen/Kim Baumgarten Carsten Bauer/Jørgen Kjeldsen
0-2
27-10 14:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 5 Brian Sørensen/Jesper Dyrlund Steffen Huusom/Jan Bendtsen
0-2
27-10 14:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 6 Finn Durafour/Mathias Fritzen Peter Bertram/Aage Ahm
0-2
27-10 14:30 Helsingør Badmintonhal- Bane 1 Flemming Bech/Michael Reib Anders Askov/Nicolai Hansen
2-0
27-10 14:30 Helsingør Badmintonhal- Bane 2 Erik Christensen/Jakob Christensen Torben Berthelsen/Jan Olsen
0-2
27-10 14:30 Helsingør Badmintonhal- Bane 3 Andreas Bauer/Michael Christensen John Dinesen/Thibaud Hofstätter
1-2
27-10 14:30 Helsingør Badmintonhal- Bane 4 Carsten Bauer/Jørgen Kjeldsen Jasper Jakobsen/Ulrik Jakobsen
2-0
27-10 14:30 Helsingør Badmintonhal- Bane 5 Klaus Brandt/Mathias Brandt Steffen Huusom/Jan Bendtsen
2-0
27-10 14:30 Helsingør Badmintonhal- Bane 6 Peter Bertram/Aage Ahm Brian Sørensen/Jesper Dyrlund
2-1
27-10 15:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 1 Flemming Bech/Michael Reib Kennet Mathiasen/Povl Erik Møller
0-2
27-10 15:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 2 Anders Askov/Nicolai Hansen Erik Christensen/Jakob Christensen
0-2
27-10 15:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 3 Andreas Bauer/Michael Christensen Michael Bentzen/Kim Baumgarten
2-1
27-10 15:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 5 Klaus Brandt/Mathias Brandt Finn Durafour/Mathias Fritzen
2-0
27-10 15:30 Helsingør Badmintonhal- Bane 1 Torben Berthelsen/Jan Olsen Flemming Bech/Michael Reib
2-0
17-11 14:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 1 Anders Askov/Nicolai Hansen Kennet Mathiasen/Povl Erik Møller
0-2
17-11 14:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 2 Erik Christensen/Jakob Christensen Flemming Bech/Michael Reib
2-0
17-11 14:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 3 John Dinesen/Thibaud Hofstätter Carsten Bauer/Jørgen Kjeldsen
0-2
17-11 14:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 4 Jasper Jakobsen/Ulrik Jakobsen Andreas Bauer/Michael Christensen
0-2
17-11 14:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 5 Steffen Huusom/Jan Bendtsen Peter Bertram/Aage Ahm
0-2
17-11 14:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 6 Brian Sørensen/Jesper Dyrlund Klaus Brandt/Mathias Brandt
2-1
17-11 14:30 Helsingør Badmintonhal- Bane 1 Kennet Mathiasen/Povl Erik Møller Torben Berthelsen/Jan Olsen
0-2
17-11 14:30 Helsingør Badmintonhal- Bane 2 Anders Askov/Nicolai Hansen Flemming Bech/Michael Reib
2-1
17-11 14:30 Helsingør Badmintonhal- Bane 3 John Dinesen/Thibaud Hofstätter Michael Bentzen/Kim Baumgarten
2-1
17-11 14:30 Helsingør Badmintonhal- Bane 4 Carsten Bauer/Jørgen Kjeldsen Andreas Bauer/Michael Christensen
0-2
17-11 14:30 Helsingør Badmintonhal- Bane 5 Steffen Huusom/Jan Bendtsen Finn Durafour/Mathias Fritzen
2-0
17-11 14:30 Helsingør Badmintonhal- Bane 6 Peter Bertram/Aage Ahm Klaus Brandt/Mathias Brandt
0-2
17-11 15:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 1 Anders Askov/Nicolai Hansen Torben Berthelsen/Jan Olsen
0-2
17-11 15:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 2 Erik Christensen/Jakob Christensen Kennet Mathiasen/Povl Erik Møller
2-1
17-11 15:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 3 Michael Bentzen/Kim Baumgarten Jasper Jakobsen/Ulrik Jakobsen
2-1
17-11 15:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 5 Finn Durafour/Mathias Fritzen Brian Sørensen/Jesper Dyrlund
0-2
17-11 15:30 Helsingør Badmintonhal- Bane 1 Torben Berthelsen/Jan Olsen Erik Christensen/Jakob Christensen
2-0
17-11 15:30 Helsingør Badmintonhal- Bane 2 Kennet Mathiasen/Povl Erik Møller Flemming Bech/Michael Reib
1-2
05-01 14:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 1 Erik Christensen/Jakob Christensen Anders Askov/Nicolai Hansen
1-2
05-01 14:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 2 Flemming Bech/Michael Reib Torben Berthelsen/Jan Olsen
0-2
05-01 14:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 3 John Dinesen/Thibaud Hofstätter Jasper Jakobsen/Ulrik Jakobsen
2-0
05-01 14:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 4 Carsten Bauer/Jørgen Kjeldsen Michael Bentzen/Kim Baumgarten
2-0
05-01 14:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 5 Steffen Huusom/Jan Bendtsen Brian Sørensen/Jesper Dyrlund
2-0
05-01 14:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 6 Peter Bertram/Aage Ahm Finn Durafour/Mathias Fritzen
0-2
05-01 14:30 Helsingør Badmintonhal- Bane 1 Kennet Mathiasen/Povl Erik Møller Anders Askov/Nicolai Hansen
1-2
05-01 14:30 Helsingør Badmintonhal- Bane 2 Flemming Bech/Michael Reib Erik Christensen/Jakob Christensen
2-0
05-01 14:30 Helsingør Badmintonhal- Bane 3 John Dinesen/Thibaud Hofstätter Andreas Bauer/Michael Christensen
0-2
05-01 14:30 Helsingør Badmintonhal- Bane 4 Jasper Jakobsen/Ulrik Jakobsen Carsten Bauer/Jørgen Kjeldsen
0-2
05-01 14:30 Helsingør Badmintonhal- Bane 5 Steffen Huusom/Jan Bendtsen Klaus Brandt/Mathias Brandt
1-2
05-01 14:30 Helsingør Badmintonhal- Bane 6 Brian Sørensen/Jesper Dyrlund Peter Bertram/Aage Ahm
2-0
05-01 15:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 1 Torben Berthelsen/Jan Olsen Kennet Mathiasen/Povl Erik Møller
2-1
05-01 15:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 2 Flemming Bech/Michael Reib Anders Askov/Nicolai Hansen
0-2
05-01 15:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 3 Michael Bentzen/Kim Baumgarten Andreas Bauer/Michael Christensen
0-2
05-01 15:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 5 Finn Durafour/Mathias Fritzen Klaus Brandt/Mathias Brandt
0-2
05-01 15:30 Helsingør Badmintonhal- Bane 1 Torben Berthelsen/Jan Olsen Anders Askov/Nicolai Hansen
2-1
15-03 14:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 1 Kennet Mathiasen/Povl Erik Møller Erik Christensen/Jakob Christensen
2-1
15-03 14:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 2 Torben Berthelsen/Jan Olsen Flemming Bech/Michael Reib
2-0
15-03 14:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 3 Carsten Bauer/Jørgen Kjeldsen John Dinesen/Thibaud Hofstätter
2-0
15-03 14:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 4 Andreas Bauer/Michael Christensen Jasper Jakobsen/Ulrik Jakobsen
2-0
15-03 14:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 5 Peter Bertram/Aage Ahm Steffen Huusom/Jan Bendtsen
2-1
15-03 14:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 6 Klaus Brandt/Mathias Brandt Brian Sørensen/Jesper Dyrlund
2-0
15-03 14:30 Helsingør Badmintonhal- Bane 1 Erik Christensen/Jakob Christensen Torben Berthelsen/Jan Olsen
0-2
15-03 14:30 Helsingør Badmintonhal- Bane 2 Flemming Bech/Michael Reib Kennet Mathiasen/Povl Erik Møller
2-1
15-03 14:30 Helsingør Badmintonhal- Bane 3 Michael Bentzen/Kim Baumgarten John Dinesen/Thibaud Hofstätter
0-2
15-03 14:30 Helsingør Badmintonhal- Bane 4 Andreas Bauer/Michael Christensen Carsten Bauer/Jørgen Kjeldsen
2-0
15-03 14:30 Helsingør Badmintonhal- Bane 5 Finn Durafour/Mathias Fritzen Steffen Huusom/Jan Bendtsen
0-2
15-03 14:30 Helsingør Badmintonhal- Bane 6 Klaus Brandt/Mathias Brandt Peter Bertram/Aage Ahm
2-0
15-03 15:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 1 Anders Askov/Nicolai Hansen Erik Christensen/Jakob Christensen
0-2
15-03 15:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 2 Kennet Mathiasen/Povl Erik Møller Torben Berthelsen/Jan Olsen
2-1
15-03 15:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 3 Jasper Jakobsen/Ulrik Jakobsen Michael Bentzen/Kim Baumgarten
0-0 Begge hold taberdømt
15-03 15:00 Helsingør Badmintonhal- Bane 5 Brian Sørensen/Jesper Dyrlund Finn Durafour/Mathias Fritzen
2-0
15-03 15:30 Helsingør Badmintonhal- Bane 1 Anders Askov/Nicolai Hansen Kennet Mathiasen/Povl Erik Møller
0-2
15-03 15:30 Helsingør Badmintonhal- Bane 2 Erik Christensen/Jakob Christensen Flemming Bech/Michael Reib
0-2

Stævneansvarlig: Jørgen Kjeldsen Tlf.: 42 55 97 55

Stævneansvarlig: Svend Erik Pedersen Tlf.: 20 40 75 48